FC Slavia HK - TJ Jiskra Hořice 2:1 (0:1)

VOTROK Krajský přebor

Sestava: Moník - Polanský, Lán, Klicnar (81´ Mottl), Václavíček M. (62´ Špaček) - Derner, Rolník, Hloušek, Fišera (90´ Mukařovský) - Řezáč (62´ Pilný), Havrda

Góly: 63´ Pilný, 69´ Havrda - 10´ Polanský (vlastní)

V sobotním dopoledni k nám zajížděl soupeř z Hořic. Moc dobře jsme věděli, že nás nebude čekat nic lehkého, protože Hořice předváděli v minulých zápasech dobré výkony. Před zápasem jsme si řekli, že chceme konečně vstřelit první branku zápasu, což se nám ještě nepovedlo a nemuset soupeře dohánět. Bohužel jsme již v 10´ smolně prohrávali, kdy brankář Moník vyrazil střelu do Polanského, jenž neměl šanci uhnout a od něho se míč dostal za čáru 0:1. Nám se jako klasicky nedařila v prvním poločase hra, měli jsme spousty zbytečných ztrát a nebyli dopředu moc nebezpeční. Ovšem i soupeř se do větších šancí nedostával.

Věděli jsme, že máme druhé poločasy lepší, začli jsem lépe kombinovat a nebáli se hrát. V 62´ přišel na hřiště Pilný, nepotřebovali ani minutu a střelou ve vápně nedal brankáři šanci - 1:1. Pak se dosta ještě do šance Havrda, ale klička golmanovi se mu nepovedla. Ovšem v 69´ už nekličkoval, na vápně vystřelil a levou nohou krásně obstřelil bezmocného gólmana - 2:1. Vedení jsme vcelku zkušeně udrželi, až na dvě věci. Mohli jsme vyřešit některé útoky lépe a mít dalším gólem klid. A taktéž upřímně, po chybě Lána nás asi rozhodčí ušetřil před penaltou proti nám.

Znovu jsme prohrávali, ale zápas otočili. Znovu se nám nevyvedl první poločas a druhý byl lepší. Co s tím? možná více soustředěnosti a více si věřit od začátku zápasu. Smolné góly jsme si už snad od konce sezony vybrali, tak by mělo být vše v pořádku a společně s poctivou prací se dostaví další výsledky.

Další utkání odehrajeme v neděli 16.9. na půdě Červeného Kostelce od 17:00.