Aktuality / A muži


Rozhovor s novým trenérem dorostu - Bohuslavem Pilným

Rozhovor s novým trenérem dorostu - Bohuslavem Pilným

Tým starších dorostenců převzal v létě Bohouš Pilný. Jak se v nové roli cítí a jaké má plány v sezóně se dozvíte v následujícím rozhovoru. 

Od léta jsi novým trenérem dorosteneckého týmu Slavie HK. Většinou tě lidi znají jako útočníka, jak došlo k tomu, že budeš působit na lavičce a vést tým?

O možnosti jsme se bavili už na konci sezóny, kdy bylo jasné, že trenér dorostu skončí.  Během července se mi ozval pan Krempa a dohodli jsme se, že nastoupím k dorostu. Je to pro mě určitá výzva a jsem rád, že to tak nakonec dopadlo.

Zažíváš první letní přípravu v této pozici, jaké máš dojmy?

První trénink jsem byl trošku nervózní, jak to kluci vezmou. Myslím si ale, že vzájemný respekt funguje od začátku, takže dojmy jsou jen pozitivní. Je to pro mě nová věc, ale myslím, že ve spolupráci s klukama to zatím všichni zvládáme dobře. Každý trénink mě v nové roli baví a doufám, že kluci to mají stejně.

Stihl jsi za kus letní přípravy hráče poznat a dokáže odhadnout, jakou sílu bude tým mít?

Určitě stihl a musím říct, že mě docela překvapilo, jak jsou kluci šikovní. Většina z nich má v dorostu ještě 2 roky, tak doufám, že se budou nadále zlepšovat. Samozřejmě zápas je něco jiného než trénink, takže uvidíme, jak to bude vypadat v zápasech. Očekávám ovšem, že se určitá kvalita projeví ještě víc a myslím si, že tenhle tým bude mít velkou sílu. 

Jsi spokojen s přístupem hráčů k tréninkům?

Docházka některých by mohla být jednoznačně lepší, ale s klukama, který na tréninky chodí jsem spokojen na 100%! Některé věci ještě potřebujeme doladit, ale to si myslím, že se časem povede.

Dorostenci se hojně zapojují do zápasu mužských týmů, vidíš, že kluci chtějí a zároveň že je to zlepšuje?

Většina kluků určitě ano! A bez pochyby je to posune a kus dál, protože chlapský fotbal je přeci jen trošku jiný. A doufám, že v zápasech ať už A týmu, ale hlavně B týmu, kde by jednoznačně měli soupeře převyšovat, budou vidět, hrát klíčové role a podílet se góly či asistencemi na výsledcích.

Tvým otcem je Bohuslav Pilný, bývalý ligový fotbalista, který rovněž vedl tým Hradce Králové v lize a má na své pažbě další zajímavá angažmá. Chtěl bys jí v jeho šlépějích?

Určitě tu myšlenku v hlavě mám, ale není to tak, že bych začal s trénováním vyloženě kvůli tomu. Ale samozřejmě, když uvidím, že moje tréninky budou kluky bavit a bude je to posouvat, tak si nějaký cíl dám. Zajímavé by určitě bylo v budoucnu nějakým způsobem s taťkou spolupracovat. 

Vidíš ve svém otci oporu, že ti může pomoci s tréninky a získání zkušeností?

Samozřejmě! Myslím, že se od něho můžu hodně naučit, ale tréninky se snažím dělat převážně sám. Vždycky se o tom spolu nějakým způsobem bavíme a hledáme nejlepší možné řešení.

Jaký je tvůj osobní a týmový cíl do nadcházející sezony?

Osobní cíl je asi takový, abych na konci sezóny viděl, že se každý z kluků zlepšil a někam posunul. Hlavně samozřejmě jako fotbalista, ale třeba i jinak...  A týmový cíl bude určitě hrát co nejlepší, nejhezčí fotbal a abych dostal kluky trošku pod tlak, tak určitě skončit na 1.mistě!

Šimon Derner, 2018-08-17 20:51:43

Zpět

Předchozí zápas


Nový Bydžov
FC Slavia HK

Nejlepší hráč zápasu


Nejlepší hráč nebyl dosud určen!

Příští zápas


FC Slavia HK
:
Vrchlabí

25.05.19 10:15

Tabulka


1. Libčany 61
2. Nový Bydžov 48
3. Kostelec n.O. 46
4. Třebeš 44
5. Vysoká n. L. 44
6. Vrchlabí 42
7. Červený Kostelec 41
8. Jičín 38
9. FC Slavia HK 34
10. Chlumec n.C. 33

Kalendář


Květen 2019
PoÚtStČtSoNe
  
01
02
03
05
06
07
09
10
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31
  

Partneři klubu