FK Chlumec n. C. - FC Slavia HK 2:2 (1:2) PK 4:3

VOTROK Krajský přebor dospělých

Sestava: Moník - Polanský, Šolc, Klicnar, Špaček - Fišera, Erber, Lán, Brázda - Pilný (89´ Řezáč), Derner (73´ Hloušek)

Branky: 7´ Labík, 81´ Kučera - 15´ Brázda, 44´ Derner

Chlumec doma moc neprohrává, my máme venku kvalitní výsledky. Vše ukazovalo na zajímavý zápas. Bohužel start zápasu se nám tolik nevydařil, protože jsme již v 7´minutě prohrávali po chybě v rozehrávce a domácí hráč udělal kličku brankáři Moníkovi a nedal mu šanci - 1:0. Domácím ale vedení nevydrželo ani deset minut. Po kmbinaci se dostal míč k Michalovi Brázdovi, jenž obešel soupeře, ve vápně na nic nečekal a poslal tvrdou ránu na bližší tyč - 1:1. Během prvního poločasu nás minimálně 2x podržel skvěle chytající Jan Moník. I my měli šance, jenže nás zrazovala poslední přihrávka nebo špatné zpracování. Domácí hrozili ze standardek a však právě po jejich rohu jsme udeřili my. Míč byl po rohu odkopnut 5 metrů před naše vápno,tak se ho zmocnil Šimon Derner, sprintem přeběhl celé hřiště, obešel domácího stopera a poslal míč brankáři mezi nohy - 1:2.

Ve druhém poločase nás zařízl pomezní rozhodčí. Každý dělá chyby, ale tyto chyby byly fatální, ovlivnily zápas a bohužel nebyly ani náhodou hraniční. V 51´ vyslal Jakub Lán míč skrz obranu na Dominika Fišeru, který v době přihrávky měl před sebou ještě 3, ano 3!! hráče, z toho domácí Homoláč byl o 3 metry blíže ke své bráně než-li Fišera, který už upaloval s Šimonem Dernerem sami na branku. Jak se tohle může stát?? Jasná branková šance, která ovlivní zápas. No nic.. následně měli domácí velkou šanci, ale brankář Moník chytil střelu a dokázal se neuvěřitelně rychle přemístit i k dorážce, kdy míč už putoval do odkryté branky. Co nastalo pak? Další neuvěřitelný ofsajd, který nebyl. Opět stejná situace, Lán vysílá křazný míč na nabíhajícího Fišeru na lajně (tenktokrát byli blíže své brance !!!! 4 !!!! domácí hráči. Pomezní Pavel Vítek opět neomylně zastavuje slibnou situaci se slovy, že v ofsajdy byli všichni tři útočící hráči (ano, jeden byl, na které absolutně nešel míč). Nedá se nic dělat. Mohli jsme rozhodnout, ale Michal Hloušek si ve vápně bohužel posledním dotekem míč ukopl a k zakončení se nedostal. Bohužel vedení jsme neudrželi. V 81´ domácí rychle rozehráli od branky, na 3 přihrávky po lajně se dostal míč do vápna a tam stačilo útočníkovi jen nastavit nohu. Remíza. Penalty pro nás začali dobře, ale bylo by divné, kdybychom je vyhráli. Třeba zase někdy za 10 rozstřelů vyhrajeme.

Herně jsme nehráli špatně, několikrát nás podržel brankář Jan Moník, ale zůstává v nás hořkost z ofsajdů neofsajdů. Hrajeme to pro radost a tímhle se radost vytrácí. Ovšem zápas jsme mohli zvládnout sami tak jako tak.

V komentáři na khfotbal domácí chválí trojici rozhodčích. Je chválit za co a to těch situací bylo více, než jen tyto dvě zmiňované, kdy naopak v prvním poločase některé ofsajdy se nemávli ...

Další zápas hrajeme 19.5., kdy doma přivítáme v 10:15 Kostelec nad Orlicí.