FC Vrchlabí - FC Slavia HK 1:2 (0:1)

VOTROK Krajský přebor dospělých

Sestava: Moník - Horák, Lán, Klicnar, Šolc - Derner (76´ Mottl), Brázda, Hloušek, Dostál - Pilný, Erber (83´ Chobotský)

Branky: 33´ Hloušek, 95´ Pilný

K poslednímu utkání podzimní části jsme odjížděli na půdu Vrchlabí, které z posledních 3 zápasů získalo 7 bodů. Utkání se odehrálo na umělé trávě, na kterou jsme si chvilku zvykali. Rychlejší míč, vyšší odskoky a soupeř, který nás na začátku trochu zaskočil aktivitou. Ovšem žádnou šanci si nevytvořil. Za prvních 25 minut musel hlavní rozhodčí vytáhnout hned 6x žlutou kartu. Vyostřenější utkání, na čemž měli taktéž zásluhu domácí hráči, kteří nás uráželi, mimo zrak rozhodčího přišlapávali, při proběhnutí kolem klidně nakopli před lýtka. Tento popis sedí hlavně na útočníka Vrchlabí Tomčíka, kterému je 19 let. Ikdyž ono se není čemu divit, když nám nadávají diváci celý zápas, především druhý poločas. Takové extrémní prostředí jsme potkali zatím jen v Úpici a tohle se lehce vyrovnalo. Především když celý zápas slyšíte ženský hlas s hodně peprným slovníkem (gratulace rodině k této žene...), říkáte si, že je asi někde něco špatně. Nejlépe jak odpovědět je samozřejmě herně a především góly. Šance byly, ale vedení jsme se ujali v 33´. Stoper Jakub Lán vyvezl míč, přihrál do lajny na Šimona Dernera, míč si rychlou narážečkou ještě jednou vyměnili a druhý jmenovaný se prodral přes obránce do vápna. Tvrdou přihrávkou skrz vápno našel nabíhajícího Michala Hlouška, jenž ve skluzu poslal míč do sítě - 0:1. Do poločasu jsme měli více ze hry, ale žádnou vyloženou šanci jsme si nevytvořili.

Ve druhém poločas to byl od nás festival zahozených šancí, když především Šimon Derner a Tomáš Erber měli z jasných příložetostí skórovat. A Vrchlabí se následně začínalo trochu osmělovat a tlačit do útoku. V 77´ přišlo varování, když Jan Moník zvládl dobře zakročit. Ovšem o dvě minuty později propadl dlouhý balona domácí hráč poslalmíč do sítě - 1:1. My jsme měli ještě nějaké akce, ale povětšinou nás zradila finální přihrávka. Chvíli před koncem se po šprajcu zranil domácí Tomčík (přejeme brzké uzdravení, ale ať se na nás nikdo nezlobí, jak se říká: Boží mlýny melou ....) Dlouho se nehrálo a proto se nastavovalo více minut, než bylo původně signalizováno. Už se zdálo, že se půjde na penalty, ale v 95´ jsme měli roh a následný centr si ve vápně našel Bohuslav Pilný a spustil euforii - 1:2. Vrchlabí se ještě snažilo vyrovnat, ale vítězství jsme již nepustili a slavili sladké vítězství, sladší než výhra 4:0.

Podzim jsme zakončili na 10. místě s 22 body a skóre 19:21. Na 6. místo ztrácíme 4 body a tudíž dobré umístění na konci sezóny není nemožné. Teď, krátký zimní spánek a tvrdě máknout v zimní přípravě.