Nývlt - Beránek, Podhajský

Sestava Jičín

Puš - Šaroun, Jeník, Veg, Kocourek (81. Odvárko) - Ulvr, Míka, Nálevka, Sajdl (80. Klaban) - Voldán, Havel (46. Miler)

Referát zápasu

Sestava: Moník - Špaček, Šolc, Klicnar, Horák - Dostál (89. Knyrek), Lán, Hloušek, Derner (86. Mottl) - Brázda (70. Erber), Pilný (81. Chobotský) Přijížděl k nám Jičín, tým, se kterým máme poslední zápasy negativní bilanci. My jsme chtěli navázat na zlepšenou herní stránku a potvrdit dobrou defenzívu. To se povedlo, ale né se vším všudy. Oba týmy od začátku hráli hlavně zezadu. My jsme měli nějaké náznaky, ale štěstíčko při odražených míčích nebylo na naší straně a hosté vždy míč odkopli. Jičín mohl a měl jít do vedení, jenže proti byl brankář Jan Moník, který předvedl neuvěřitelný zákrok. Hned tři hostující hráči se po akci objevili před naším brankářem, útočník si míč zasekl a mohl uklízet do prázdné branky, v tom ale Jan Moník předvedl tygří skok! Důležité bylo, že míč nevyrazil, ale dokázal zalepit do svých rukavíchc a nedal zbylým soupeřům šanci na dorážku. Začátek druhého poločasu nám úplně nevyšel a Jičín měl pár šancí, ale Jan Moník vždy včas vyběhl nebo jsme obětavě míč zblokovali. Ale v 51´ jsme měli jít do vedení, stejně jako Jičín v prvním poločase jsme pohrdli. Michal Dostál doběhl první k vyraženému míči, přhrávkou vracel míč před branku, kde se k němu po teči dostal Bohuslav Pilný. Bohužel "Bogas" místo střelu levou nohou zvolil střelu pravou šajtlí přes nohu a míč šel úplně mimo bránu. Posledních dvacet minut jsme byli lepší ež soupeř, ale bez větší šance a proto skončilo utkání bez branek. Co se týče penalt, minulé jsme vyhráli, takže máme zase na dlouho vybráno a vracíme se k našemu koloritu nezdarů v penaltách, když jsme tento rozstřel nedali ani jednu. Jsme rádi, že pokračujeme v dobré defenzívě, tam držíme 6. místo s 20 obdrženými brankami v 14 zápasech. Ovšem ta ofenzíva. Tam to drhne. Ale pozitivum rozhodně můžeme nacházet ve zlepšené kombinační hře. Čeho jsme byli schopni minulé sezony a tuto ne, tedy kombinace po lajnách, dobré narážečky. Určitě se můžeme vrátit tam, kam jsme vždy patřili a to při zlepšení finální fáze, na kterou bychom se v zimě měli zaměřit a dokázat si, že branky střílet umíme. K poslednímu zápasu, odloženému, zajíždíme v sobotu 25.11. do Vrchalbí, kde je úvodní hvizd naplánován na 13:30.