Šiling - Havlík, Prinz

Sestava Hořice

Žižka - Pour, Palm D., Vodnárek, Šeda (86. Tomáš) - Rozsévač - Šlambera (64. Kočí), Palm P. (77. Kubát), Vávra, Kuneš P. (62. Kuneš J.) - Rubeš (88. Kolovrátník)

Referát zápasu

Sestava: Moník - Hloušek, Šolc, Polanský, Klicnar - Brázda (11. Pilný), Lán, Linhart (90. Hajcman), Dostál - Chobotský (46. Špaček), Derner (90+1. Veselý) Branka: 81´Špaček K prvnímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Hořic a čekali jsme těžký boj, protože minulou sezónu jsme s tímto soupeřem nedokázali bodovat. Bohužel už v prvním kole řešíme několik zranění a absencí. Původně do utkání měl nastoupit David Veselý, ale po rozcvičně muselo být rozhodnuto jinak. S obtížemi nastupoval i MIchal Brázda, jenž musel už v 11. minutě střídat a na hřiště se dostal poprvné v našem dresu Bohuslav Pilný. Jako tradičně nás první poločas nezastihl v dobré kondici. Taktéž nám dělalo problém rozestavení Hořic a jejich aktivita. Několikrát nás zradily naše přihrávky, ale taktéž těžko bránitelné auty domácích, po kterých byly minimálně dva závary v okolí malého vápna. Vše jsme přečkali bez úhony, a to i největší šanci, kdy z rychlého protiútoku šel domácí hráč sám na brankáře Jana Moníka. Náš fantom v bráně dokázal vystát a zpomali protihráče tak moc, že míč odkopl do bezpečí vracející se Pavel Polanský. Bohužel do druhého poločasu už nemohl nastoupit David Chobotský a znovu se nám rozrostla dost velká marodka. Do útoku se postavil postavou malý, ale velký bojovník Josef Špaček. Druhou půli jsme odehráli mnohem lépe, aktivněji i organizovaně. Domácí si moc nevěděli rady, několik jejich rozehrávek skončilo až v náručí našeho brankáře a i tím jsme získávali více a více půdy pod nohama. Po dlouhém autu a závaru jsme zahrozili i my, k míči se dostal kapitán Jakub Lán, svou střelou z otočky ale pouze málem přepůlil břevno. Toto varování domácím nestačilo. Udeřili jsem z rychlého brejku po ose Hloušek-Linhart-Pilný-Dostál, který poslal míč skrz vápno přihrávku na Josefa Špačka, který v 81´ rozvlnil síť - 1:0. Nutno podotknout, že Hořice jsou pro Pepika gólově zaslíbené, protože naposledy za áčko skóroval před 7mi lety právě zde. Ve zbytku utkání jsem domácím pomohli několik zbytečnými fauly, ale všechny hrozby jsme ubránili a odvezli jsme všechny body. Čisté konto a tři body a zlepšený výkon ve druhém poločase jsou pozitiva tohoto zápasu. Přístí utkání přívítáme 19.8. v 10:15 exdivizní Náchod.