Rozhovor s Jardou Linhartem čerstvým střelcem v 1.A třídě

Psychicky jsem byl v pohodě. Fyzicky jsem měl lehce natažený sval, tak jsem byl v očekávání, jestli to
bude v pořádku, nebo ne.
Když jsme ale přišli v Kostelci na hřiště a viděl jsem perfektně připravenou trávu a hluboké sítě, tak
jsem tušil, že to bude dobré.

Co si od zápasu očekával?

Čekal jsem velice těžký zápas, protože Kostelec měl do zápasu s námi na jaře perfektní výsledky. Mají
nového trenéra, o kterém je známo, že umí tým vyburcovat a dobře na zápas hráče motivovat, takže
jsem čekal důraznou hru Kostelce a celkově těžký zápas.

S čím jste do utkání nastoupili?

Nastupujeme do všech zápasů stejně – vždy chceme vyhrát. Takže jsme chtěli hrát aktivně a zatlačit
domácí. Chtěli jsme se prezentovat pěkným fotbalem, ke kterému hřiště v Kostelci přímo vyzývalo.

Překvapil vás něčím Kostelec?

Překvapil. Čekal jsem od Kostelce větší agresivitu a bojovnost. Přišlo mi, že soupeř byl v prvním
poločase celkem odevzdaný, jako kdyby z nás měl velký respekt. Nevím jestli to bylo tím, že se nám
tak dařilo, nebo z nás měl Kostelec opravdu respekt.
Každopádně jejich tým působil celkem sympaticky, nehrál zákeřně a snažil se hrát fotbal. Přeji jim, aby
se v pohodě zachránili. Když budou brát body ostatním týmům, tak se zlobit nebudeme.

Jak nyní hodnotíš odehraný zápas?

Když zapomenu na prvních patnáct minut druhého poločasu, tak velice kladně. Myslím, že jsme celý
zápas měli pod kontrolou a byli jednoznačně lepším týmem. V první půli jsme soupeře celou dobu
přehrávali a do ničeho nepustili. V druhém poločase jsme po obdržené brance ještě přidali a Kostelec
může být rád, že zápas skončil "jenom" 4:2 v náš prospěch.

Co podle tebe rozhodlo o tom, že si odvezete tři body?

Celý zápas rozhodla naše kvalita. Kdybych ale měl vybrat jeden moment, tak to byla asi naše rychlá
odpověď na vyrovnání Kostelce po poločase, kdy jsme se do té doby nějak nemohli rozjet.

Před odjezdem na zápas jste ale museli řešit jednu nepříjemnou záležitost, o co šlo?

Vypadl nám ze základní sestavy Mára Klicnar, kterému ukradli auto, neuvěřitelné. V tu chvíli jsme
začali mít problém v obraně, protože k zápasu byli nominováni pouze další 3 obránci. Naštěstí s náma
jel Ondra Krempa, který je delší dobu zraněný a i přes zranění odehrál super zápas a moc nám
pomohl.

Dalo by se říci konečně, konečně si se trefil v A. třídě a hned dvakrát. Asi máš velkou

radost, že?
Určitě mám radost, jako asi každý když dá nějakou tu branku. Je to sice takové klišé, ale u nás v týmu
je opravdu jedno kdo dá gól. Hlavní je, že ho někdo dá a vyhraje se….
…Já jsem si před odjezdem na zápas nechal pohladit kopačku od syna Kristiánka a přineslo mi to
štěstí. Asi z toho budeme muset udělat rituál:-)

Obě branky byly doslova ukázkové, jak bys je popsal?

Z prvního gólu, který byl na 2:1, mám velkou radost. Padl chvíli po vyrovnání domácích a hodně nám
pomohl. Náš kapitán u něj zatáhl míč po pravé straně a dal mi ho po zemi pod sebe. Byl to takový
rychlejší brejk, a když na mě míč šel, tak jsem viděl, že jsou předemnou ještě asi 4 obránci a do vápna
daleko. Zkusil jsem tedy z první trefit pravý horní roh branky a vyšlo to parádně. Pavel Votruba mi
říkal, že by to prý chytil, že viděl, jak to tam budu kroutit :-)
Druhý gól perfektně udělal David Veselý. Zatáhl míč po levé straně, dal mi ho pod sebe mezi penaltu a
malé vápno. Obránci mysleli, že budu střílet a šli do skluzu. Já jsem si míč ale zasekl na levačku a pak
už nebyl problém to uklidit brankáři do protipohybu.

Přibudou další trefy?

Hlavně aby přibývaly body :-)
S trefami se necháme překvapit. Snad to ale nebude trvat zase tak dlouho.

Slovo závěrem…

1. Když by někdo zahlédl Octávku s vlajkou Manchesteru, tak kontaktujte Máru Klicnara :-)
2. V sobotu hrajeme s posílenou Jaroměří, která svoje soupeře válcuje. Zvu tedy diváky na zajímavý
zápas, jak je v Orlické kotlině zvykem. Přijďte nás podpořit v boji o baráž.